Egoizm wśród przyjaciół

0 Flares 0 Flares ×

Dlaczego ludzie nie potrafią cieszyć się twoim szczęściem?

Zazdrość? Zawiść?

Przecież przyjaciele powinni świętować twoje sukcesy. Nie dlatego, że muszą, ale ponieważ chcą! Jak trudno jest drugiej osobie zapomnieć o swoim czubku nosa i na chwilę być dla kogoś innego. Przestać gadać o problemach, ale cieszyć się razem z tobą? Dopiero, kiedy sytuacja się odwraca spodziewają się, że będziesz ich wspierać. Tylko wtedy pojawia się pytanie czy na to zasługują? Ludzie, którzy nazywają się naszymi przyjaciółmi chyba zapominają co to oznacza. Definicja przyjaźni jest konkretna i niezmienna, nie zapominajcie o tym. Bądźcie przy bliskich wam osobach nie tylko wtedy, kiedy was potrzebują, ale cały czas. Nie zapominajcie, że egoizm odpłaci wam tym samym. Ciągłe mówienie nie mam czasu, ach tyle się dzieje, no wiesz praca… wszyscy to mamy, każdy ma mnóstwo kwestii na głowie. Kluczem do przyjaźni jest znalezienie czasu dla drugiej osoby, postawienie jej niekiedy na pierwszym miejscu. Wyjściem z inicjatywą, miła niespodzianka, a przede wszystkim szczerość. Tajemnice w przyjaźni to supełki na nitce, które wcale jej nie urozmaicają, a wręcz przeciwnie obciążają. Czy tak trudno znaleźć chwilę, aby porozmawiać przez tel, oddzwonić? Pewnego dnia po drugiej stronie słuchawki odezwie się tylko sygnał, a nie przyjaciółka.

Print Friendly
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

2 komentarzy


 1. Przyjaciele w liczbie mnogiej ? W dzisiejszym świecie konsumpcji i egoizmu termin przyjaciel jest zbyt często nadużywany . Zbyt szybko nazywa się ludzi „przyjaciółmi” , pokolenie facebooka uzależniło się od polubień … stąd tyle rozczarowań .
  Myślę ,że najbezpieczniej najpierw nauczyć się być przyjacielem dla samego siebie . Nie oczekiwać zbyt wiele od innych i brać ich takimi jakimi są … a są jak wiemy , podobnie jak my niedoskonali :)

  Odpowiedz
  1. przyjaciółka_online

   Nie można być przy­jacielem dla ko­gokol­wiek, nie będąc przy­jacielem dla siebie. – Takie jest motto mojego bloga :)

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>