Inwentaryzacja…

0 Flares 0 Flares ×

…spis tego co posiadasz, ale przyjrzyjmy się temu nie co bliżej. Co wymienimy najpierw stan na koncie, ilość torebek, butów, samochodów?

Przecież właśnie to jest wyznacznikiem jak widzą nas ludzie – przez pryzmat tego co masz- rzeczy…. ale czy to jest najważniejsze? W dzisiejszej rzeczywistości niestety tak, mieszkanie, samochód, modne ciuchy mają znaczenie. Wystarczy przeprowadzić eksperyment, do jakiej kobiety mężczyzna jest w stanie zagadać, czy do super laski w rewelacyjnych ubraniach, czy do skromnej dziewczyny, która nawet jeśli ma dużo do powiedzenia, nie wyróżnia się szałowymi ciuchami. Odpowiedź jest prosta, jesteśmy oceniani według pierwszego wrażenia. Ach ta nasza brutalna rzeczywistość, Coco Chanel przewraca się w grobie. Gdyby kobiety bardziej przywiązywały uwagę do tego, że mniej oznacza więcej, zyskałyby na klasie i ogólnym wizerunku.

Zrób inwentaryzację swojej osobowości, wspomnienia, przyjaźnie, miłości, wspólne chwile… to jest ważne i szkoda, że tak mało z nas przywiązuje do tego uwagę. Nie da się tego zmienić, tak działa świat, a my coraz częściej wpadamy w schemat tego jak powinniśmy żyć, a nie jak chcemy. Nie bójmy się pokazać własnej „inności”. Może warto przypomnieć sobie co jest tak naprawdę ważne.

Print Friendly
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>