Przypominajka dla niej samej

0 Flares 0 Flares ×

Dziewczyny żyjące w swoim świecie, zapominają o tym, że za drzwiami czeka na nie dużo fajnych wrażeń. Dopiero, kiedy pojawia się impuls, który przypomnie jej, że chce znowu oddychać pełną piersią i cieszyć się życiem. -zaczynają znowu czuć, wbrew wszystkiemu prędzej czy później to było do przewidzenia, że pojawi się ktoś, dla kogo odważy się znowu zaryzykować.

Nie pamięta, kiedy ostatnio wyszła ze swojej safe zone…

Praca, dom, grono przyjaciół, rodzina, znajome miejsca, te same plany na weekend…w pewnym sensie ograniczenia, które nie powinny istnieć.

Ograniczenia- takie ciężarki przy nogach, które zaczynają zbytnio ciążyć…

Gdzie podziała się ta dziewczyna, która wie jak się bawić?

Śmiać bez powodu i spontanicznie korzystać z życia, przecież to umie… Ona to naprawdę potrafi, ale ktoś odpowiednio mocno stłumił w niej radość życia. Teraz jest to utrzymywanie się na powierzchni, żeby nie utonąć. Walka, codzienna cholerna walka, żeby było dobrze, żeby przetrwać… ewidentnie wydarzenia ostatnich dni spowodowały spojrzenie na wszystko z innej perspektywy. Może pora odpuścić i poluzować klamerki…

Czy nie przytłoczyła jej kwestia – „muszę”. Czy łatka „grzecznej”, którą przypisują jej ludzie naprawdę do niej pasuje? W końcu tak było wygodniej, wycofanie z miejsc, gdzie może znowu oberwać.

Blokada, którą stworzyła, działa bezbłędnie, zbyt dobrze, sama nie wiedząc czemu boi się utraty kontroli. Może dlatego, że musi zawsze polegać na sobie. Może to on, albo ten drugi spowodowali, że teraz ciężej jest oddychać swobodnie. Przypisana teoria not good enough przywarła do niej tak mocno. Kiedy znowu spojrzy na siebie pozytywnie? Odpuści to co widzieli oni, albo jak oceniają ją inni, kiedy zobaczy siebie w innym świetle uśmiechnie się sama do siebie.

Chciałaby żeby on przebił się przez jej głupią blokadę i polubił ją wbrew wszystkiemu. Bo ona wie, że jest gotowa spakować plecak w pięc minut i wsiąść do pociągu byle jakiego, skoczyć do rzeki mimo, że nie umie pływać, tylko niech weźmie ją za rękę i pociągnie za sobą. Ta dziewczyna wie jak zaszaleć, ale do tej pory nikt nie potrafił złapać ją za rękę na tyle mocno, żeby się nie bała.

Print Friendly
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>