Źródło siły

0 Flares 0 Flares ×

Nadchodzi moment, kiedy masz wrażenie, że nie może być gorzej. Życie kopie cię, kiedy już leżysz, a ty skulasz się jak małe dziecko, łzy płyną same i nie sposób je zatrzymać, a ty myślisz – zatrzymajcie świat – wysiadam! Wszystko cię irytuje, sytuacje bez wyjścia mnożą się jak szalone, problemy nawarstwiają, a ty w tym wszystkim masz nie zwariować? Zamknij oczy i pomyśl… o rzeczy lub osobie, która da ci ukojenie. (Zapewne facet powiedziałby wódka! :P  jednak my pójdziemy nieco głębiej). Dla szczęśliwców, którzy mają ukochaną osobę obok, nie jest to trudne, wystarczy, że powiedzą – przytul mnie. Natomiast – ci samotni – tacy jak ja – my musimy odnaleźć inne źródło siły.

Kiedy już je odnajdziemy, jest nieco lżej, a co najważniejsze, każdy następny moment w którym ściśnie cię do wypłakania morza łez, będzie mnie bolał. Najważniejsze to poszukać własnego źródła siły, myślisz, że go nie masz? Każdy ma… człowiek nie może funkcjonować bez paliwa, musi tylko wiedzieć skąd je brać….

Nic nie poradzimy na humorzaste życie, na to co się dzieje wokół nas, na to z kim stykamy się każdego dnia, to są czynniki zewnętrze. My musimy mieć swój świat, w którym jest nam lepiej, do którego nie ma dostępu agresja ludzka, bez powodu skierowana w twoją stronę. Stwórz sobie taką przestrzeń, gdzie złość i stres nie mają wstępu. Wiem, że to nie łatwe, czasami zajmuje nam to wiele lat zanim zdamy sobie sprawę, że ludzka opinia i wredne zachowanie – przeminą – a my nie powinniśmy brać tego do siebie.  Stres – choroba naszych czasów, życie w świecie deadlin’ów nigdy nie będzie łatwe! Skoro jednak przyszło nam się z tym zmierzyć… To zrobimy to z godnością ;)

Print Friendly
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>