Premiera mojej pierwszej książki „PLAN B”

0 Flares 0 Flares ×

Pewnego dnia wzięłam kartkę i zaczęłam pisać…

Nie byłam pewna jak potoczą się losy Jarka i Wioli, ale wiedziałam jak się skończą. Wątek sam się pojawił – urodził się w mojej głowie. W plątanine zakręconych myśli, doświadczeń życiowych, ran i blizn po uczuciach, które były i wygasły, historia zaczeła tworzyć się sama.

Inspirację do każdej osoby czerpałam z tych wszystkich, którzy przewinęli się przez moje życie. Dwie osoby w tym moja imienniczka oraz jej przyjaciel Rafał, są realne. Tu mogłabym od razu podziękować mojemu przyjacielowi Rafałowi, który kiedyś powiedział…”tylko jak już mam być bohaterem, to żebym miał jakieś świetne stanowisko, ogólnie mam być zajebisty”- Mam nadzieję, że mi się udało, pokazać choć trochę jakim zdolnym człowiekiem jesteś :) Jednak więcej Rafała będzie w drugiej części.. tak będzie kolejna :) Niektóre wątki są niezakończone i czekają na mnie, aby się nimi zaopiekować. Jeśli chodzi o postać Karoliny, potrzebowałam kogoś kogo polubi Rafał, więc pomyślałam czemu nie?

Czy miałam blokadę w pisaniu? - Oczywiście, wiele razy, ale wtedy czekałam, aż wena sama wróci. Nie trwało to więcej niż dłuższą chwilę, czasami zacięłam sie przy zdaniu, a kiedy indziej przy wątku.

Najważniejsze jednak, aby trzymać się świętej zasady – pisz!!! Nie zatrzymuj się, nie sprawdzaj, po prostu przelej myśli na papier, potem je uporządkujesz. Właśnie tak powstawały kolejne rozdziały :)

Satysfakcję poczułam dopiero, kiedy dostałam swój pierwszy egzemplarz jeszcze przed koretką. Popłakałam się jak małe dziecko, to uczucie, kiedy dotykasz spełnionego marzenia – cudowne. Wtedy każda nieprzespana noc, wszystkie zmiany i ciągłe zastanawianie się – czy to wszystko ma sens – odchodzą w zapomnienie - bo jest ona- twoja książka.

Print Friendly
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>