Przemyślenia Venus – Mars

0 Flares 0 Flares ×

Z opowieści między nami kobietami

Po wielu doświadczeniach z gatunkiem męskim, ciągle nie brak mi przemyśleń w tym temacie. Słuchając innych kobiet, wyciagam wnioski i jestem ich głosem w onlinową przestrzeń. Dzisiejszy temat odnośnie prób nowych związków – Czy warto?

Pojawia się on, przez chwilę myślisz coś fajnego, ale zaraz uświadmiasz sobie, że nie warto. Każda próba nowego związku stwarza potencjalne zagrożenie przed kolejnym emocjonalnym pociągiem, który zawiezie cię do stacji -A nie mówiłam! lub -Po co ci to było dziewczyno! Prędzej czy później facet zdradzi się ze swoją prawdziwą twarzą. Nie można wytrzymać zbyt długo udając kogoś kim się nie jest. Najpierw okazuje ci zainteresowanie, co miło łaskoczę twoje poczucie wartości, ażeby za chwilę pokazać ci cwaniakowaty uśmiech Jokera. Tak mężczyźni to potrafią, cudem jest przebrnięcie przez kilka tygodnii bez nawiązania do seksu. No  ileż można udawać, że interesuje go twoje wnętrze intelektualne ;) Ach tak oczywiście będzie ci prawił komplementy i rozpieszczał nimi, ale spokojnie tylko na początku. Potem będziesz już tylko codziennością, którą zdobył, więc nie spodziewaj się większego zainteresowania. Ty absolutnie go nie znasz, natomiast on twierdzi, że jest w stanie cię rozszyfrować. Dla niego hasło foch- jest kodem do każdego zachowania, które nie mieści się w zasadach ogólnie przyjętych. Oczywiście nie masz prawa go zmieniać, ale on bardzo chętnie pokaże ci, gdzie twoje miejsce. To już nawet nie stereotypy, gatunek męski pozwala sobie na tyle, że kobiety powinny być czujne. Ich strategie często są w stanie ominąć nasz system zabezpieczeń. Wystarczy, że na chwilę twoja czujność weźmie drzemkę.

Zawsze byłam zdania, że warto próbować i czekać na miłość. Jednak nie spodziewałam się, że będzie to takim wyzwaniem.

Print Friendly
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>