Kraków w moich oczach

0 Flares 0 Flares ×

Tłumy ludzi, wymieszane narodowości, wąskie uliczki otoczone kamienicami, każda  inna – wyjątkowa na swój sposób. Niektóre pokryte rzeźbami, inne klasyczne i piękne w swojej prostocie, kolorowe czy szare, bez znaczenia nie można od nich oderwać wzroku. Witryny sklepów  zachęcające do zakupów.  Pracownicy restauracji, przebrani w krakowskie stroje zapraszający na posiłek. Ceny wiadomo, zbyt wysokie, ale i tak nie ma to znaczenia, bo będąc na wyjeździe człowiek  rozpieszcza siebie samego. Tak, więc przepłacony obiad jest częścią wycieczki :) Ja miałam to szczęście, że trafiłam do restauracji, gdzie zarówno ceny jak i jakość jedzenia były bardzo zadowalające.

Zimno wcale nie ułatwiało spaceru po rynku, który po brzegi wypełniała atmosfera tradycji. Stragany z pluszowymi smokami i magnesami, kobiety sprzedające bajgle i kwiaty. Donośnie rozbrzmiewający hejnał mariacki, wstrzymujący ten cały chaos chociaż na chwilę. Przenikające dźwięki trąbki na długo zostają w naszej głowie. Jednym słowem interes się kręci jak w każdym mieście z odpowiednią ilością atrakcji. Białe dorożki, a może karety brzmi bardziej bajkowo :) czekające na pasażerów.  Konie przyozdobione iście szlachecko, widok niesamowity i niepowtarzalny.  Dźwięk kopyt stukających o kamienne ulice, budził mnie każdego ranka i zmuszał do podejścia do okna, aby nacieszyć oczy.

Mury Wawelu, które pamiętają królów, dzielne wobec upływającego czasu. Widziały już tak wiele, jednak ciągle  trwają w swej dostojności. Pozwalają nam się podziwiać, a pewnie często chciałyby podzielić się swoją historią z każdym zaciekawionym turystą.

Legenda smoka, ciągle trwa! Dzieci zachwycone, rodzice znużeni robieniem zdjęć, a tu nagle smok zieje ogniem. Podobnież bycie przy smoku podczas ziania ogniem przynosi szczęsie. Zobaczymy…

Kraków piękne miasto, tętniące historią w każdym zakamarku <3

Print Friendly
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>