Świąteczny chaos

0 Flares 0 Flares ×

No i zaczęło się !!! Świąteczne szaleństwo :)

Wiem, że są osoby, które nie lubią tego zwariowanego czasu w roku. Jednak ja nie jestem jedną z nich. Uwielbiam cały ten rozgardiasz panujący wokół nas w grudniu.  Denerwują mnie  krytyczne  uwagi ludzi, komentujących dekoracje w sklepach ‚kolejna głupota z Ameryki’. Dla mnie to miesiąc wypełniony samymi pozytywnymi odczuciami, które zostają w naszym sercu na długo. Kiedy pytam czemu ludzie chodzą tacy nabuzowani i źli. Często słyszę, nie każdy jest tak zorganizowany jak ty. To prawda, wielu z was zostawia np. zakup prezentów na ostatnią chwilę. Co sprawia, że staje się to już tylko obowiązkiem, a nie przyjemnością. Prezenty to nie wydawanie pieniędzy, to radość z dawania, uśmiech na twarzy obdarowanej osoby, poczucie dobrego uczynku. Wszystko to powinno wpłynąć na to, aby ten ‚obowiązek’ był dobrą zabawą. Oczywiście będzie osobny post dotyczący prezentów dla tych, którzy błądzą w tym temacie.

Póki co przestańcie traktować święta jako wydawanie pieniędzy, przymusowe wizyty i odejście od diety. Wymówka, że wszystko jest drogie już nie działa, bo można zdziałać wiele za małą sumę. To naprawdę magiczny czas w którym powinniśmy przypomnieć sobie jak to było, kiedy byliśmy dziećmi i świat był o wiele łatwiejszy. Bestroskie wspomnienia z dzieciństwa pomogą obudzić to ciepło w sercu, którego brakuje na codzień wielu z was.  Życie jest jedno i ciągły bieg za czymś nie sprawi, że będziecie szczęśliwi. Pozwólcie, aby ta gorączka świąteczna przebiła się przez skorupkę obojętności. Co najważniejsze to czas dla rodziny i przyjaciół, to oni są najważniejsi- pamiętajcie o tym.

Print Friendly
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>