Święto czerwonego grubaska

0 Flares 0 Flares ×

Św. Mikołaj postać bajkowa, która towarzyszy nam od dzieciństwa. Nieodłączny symbol Świąt Bożego Narodzenia.

Kim jest dla każdego z nas?

Niektórzy przyjęli jego istnienie z większą obojętnością, ale są wśród nas tacy, którzy potrafią docenić  go nieco bardziej. Rodzice cieszą się, że dzieci mają osobę, która pilnuje, żeby były grzeczne ;) Zawsze to jakaś pomoc w zdyscyplinowaniu lub siła perswazji wpływająca na dzieci w pozytywny sposób. Wyczekujące spojrzenia i chwile radości z prezentów mikołajkowych – bezcenne.

Płeć piękna – ma kolejny powód do oczekiwania na prezenty. Dobrze, że 6 grudnia jest zapisany na czerwono w kalendarzu, dzięki czemu mężczyźni zdają sobie sprawę, że pora na zakup prezentu.

Dla singielkowych istotek, to dzień prezentu zakupionego dla siebie samej. Przymykając oko na cenę mówią sobie, a co tam należy mi się.

Popularne ostatnimi czasy stało się traktowanie symbolu Mikołaja w sposób 18+ Czyli bożyszcza męskie w czerwonych częściach garderoby pytający się gdzie są niegrzeczne dziewczynki :) Każda kobieta chętnie przyjmie takiego pana w czerwonej czapeczce. 

Z moich wspomnień Mikołajki są jak ciepły kocyk otulający serducho dozą pozytywnej energii. Dziadek przebrany za Mikołaja, rodzina zgromadzona razem, zniecierpliwione dzieci – wyczekujące dźwięku dzwoneczka, przytwierdzonego do laski Mikołaja. Pisałam wam o tym zapewne w poprzednim roku. Jednak jak widzicie co roku wracają do mnie właśnie te wspomnienia. Może dlatego, że mój dziadek był mi tak bliski, a nie ma go już wśród nas, staram się przypominać sobie te cenne chwile. Pamiętajcie – zadbajcie o wspomnienia waszych dzieci – bo to one będą im towarzyszyć,  gdziekolwiek ich los rzuci. Czy w Ameryce, czy w Anglii, myśli powiązane z domem wrócą do nich na święta.

Podsumowując Święty Mikołaj w każdej odsłonie kojarzy się z czymś przyjemnym.

Print Friendly
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>